پستهای فشار قوی 76 ص

نام فایل : فرمت : .doc تعداد صفحه/اسلاید : 58 حجم : 35 مگابایت چکیده: نیاز روز افزون به برق ومزایای انرژی الکتریکی باعث بوجود آمدن نیروگاههای بزرگ شده است. معمولأ به دلایل متعدد نیروگاهها درمناطق دور از مرکز مصرف ایجاد می شوند. درمورد نیروگاههای آبی پستهای فشار قوی 76 ص|50497859|xqg|
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با پستهای فشار قوی 76 ص

نام فایل :


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 58


حجم : 35 مگابایتچکیده:
نیاز روز افزون به برق ومزایای انرژی الکتریکی باعث بوجود آمدن نیروگاههای بزرگ شده است. معمولأ به دلایل متعدد نیروگاهها درمناطق دور از مرکز مصرف ایجاد می شوند. درمورد نیروگاههای آبی شرایط خاص جغرافیایی ودرمورد سایر نیروگاهه نیاز به آب زیاد ومنابع سوخت ،ایجاد آلودگی محیط ،محدودیت هایی رادر انتخاب محل نیروگاه بوجود می آورد.
ازطرفی چون نصب نیروگاههای کوچک متفاوت برای جوابگویی مصرف درنقاط مختلف یک کشور مستلزم وجود واحدهای رزرو وخرج زیادبرای تعمیرات ونگهداری وسوخت رسانی می شود. لذا ترجیحأ یک یا چند نیروگاه بزرگ درنقاطی که شرایط مساعد دارندایجاد شده و سپس انرژی رابه نقاط مصرف انتقال می دهند. همچنین برای ارتباط بین نیروگاهها به منظور افزایش قابلیت اطمینان و نیزبرای بالا بردن پایداری سیستم و وجود اختلاف زمان پیک بار درنقاط مختلف یک کشور و سعی دربدست آوردن انرژی الکتریکی ارزانتر ، سراسری کردن شبکه انتقال نیرو را اجتناب ناپذیر می نماید .
در سیستم برق متناوب

( A.C )
تبدیل ولتاژ توسط ترانسفورماتور انجام میشود.
درنیروگاه ولتاژخروجی ژنراتور توسط ترانسفورماتور افزاینده تا حدمورد نیاز بالا برده می شود و درمراکز مصرف ترانسفورماتورهای کاهنده با نسبت تبدیل مناسب بکار می روند تا ولتاژ را به میزان مورد نیاز کاهش دهند.
ترانسفورماتور و سا یر قطعات لازم برای اندازه گیری مقاد یر ولتاژ و جریان و قدرت
(… V.T ,C.T )

و سایر پارامتر ها و سایر تجهیزاتی که برای حفاظت و کنترل رله ها وبریکر ها و .... بکار برده می شوند در سطحی به نام پست
(SUB STATION )

نصب میشود. گاهی درشبکه لازم است خطوط درمحلی به یکدیگر ارتباط یابند ویا امکان مانور روی آنها بوجود آید، برای این منظور لازم است که در یک ایستگاه کلیدهایی نصب و باخطوط بنحوی ارتباط یابند که بتوان به این هدف رسید.این نوع پستها را پست سویچینگ مینامند. در بسیاری از پستها ترکیبی از دو حالت فوق با هم مشاهده می شود.
مقدمه :
پستهای فشار قوی بعنوان مراکز کنترل و تغذیه شبکه برق از اهمیت خاصی برخوردار بوده و دارای ویژگی بخصوص می باشد که با بخشهای علم و صنعت ارتباط دارند .
در این مجموعه سعی بر اینستکه مختصری آشنایی با پستهای فشار قوی ارائه شده و تجهیزات مناسب هر بخش از شبکه و پارامترهای مؤثر در آن بیان شود .
با توجه به اینکه این نوشتار خالی از اشکال نبوده از شما سروران گرامی انتظار می رود که نظرات اصلاحی و تکمیلی خودتان را بیان فرمائید.
بحث علمی در زمینه ایجاد پستهای فشار قوی :
...مطالب دیگر:
📚پاورپوینت بررسی الگوها و روش های تدریس و مفهوم آن📚پاورپوینت هنر درمانی و شیوه های اجرایی📚پاورپوینت مولفه های مهارت خودآگاهی و عوامل دستیابی به آن📚پاورپوینت نظریه گشتالت درمانی و مفاهیم اساسی آن📚پاورپوینت اثر رنگ در بازاریابی و تبلیغات📚پاورپوینت روش ايفای نقش برای آموزش دانش آموزان📚پاورپوینت بررسی روش تدريس اعضای تيم📚پاورپوینت بررسی روش مباحثه ای و مزایای آن ( بحث گروهی )📚پاورپوینت خشم در كودكان و واکنش صحیح والدین📚پاورپوینت روش بديعه پردازی و اصول آن📚پاورپوینت روش تدریس استقرایی📚پاورپوینت مراحل روش تدریس مكاشفه ای📚پاورپوینت روش تدریس حل مسئله و مراحل آن📚پاورپوینت روش بارش فكری يا طوفان فكری و قوانین آن📚پاورپوینت معماری دیکانستراکشن یا ساختار شکن📚دانلود پاورپوینت شیشه هایی از جنس نانو📚دانلود پاورپوینت معرفی پایگاه Emerald 📚دانلود پاورپوینت بیماری های کلیه و مجاری ادراری📚دانلود پاورپوینت نورگیری در معماری سنتی📚دانلود پاورپوینت بهمن و یخ زدگی📚پاورپوینت فتق دیافراگماتیک Diaphragmatic hernia📚دانلود پاورپوینت نظم و نثر در ادبیات فارسی📚دانلود پاورپوینت محوطه سازی و فرش های کف📚دانلود پاورپوینت داروهای ضد سرفه📚پاورپوینت آموزش جامع مدیریت مسیرهای هوایی و تنفسی هنگام حوادث